Ta strona używa plików cookies dla celów statystycznych. Korzystanie ze strony bez zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Aby strona nie wykorzystywała plików cookies, należy zmienić ustawienia domyślne przeglądarki. Szczegóły w Polityce prywatności. Zamknij Zobacz więcej


Znajdź na stronie
Pogoda

Wymiana kompletu rozrządu


Wymiana kompletu rozrządu Wrocław? Dobry wybór, doskonała skuteczność.

Wymiana kompletu rozrządu Wrocław

Głównym zadaniem układu rozrządu jest doprowadzenie ładunku do cylindra silnika oraz wyprowadzenie z niego spalin (gazów). Popularny silnik tłokowy, czterosuwowy posiada rozrząd składający się z reguły z dwóch lub czterech (rzadziej trzech lub pięciu) zaworów. Ruchy tych elementów są sterowane przez wałek rozrządu, posiadający krzywki, dzięki którym ruch obrotowy jest przekształcany na ruch posuwisty, przekazywany następnie do popychaczy. Należy zaznaczyć, że to układ rozrządu odpowiada za synchronizację ruchu zaworów i tłoków, a przez to za doprowadzenie mieszanki paliwowej do cylindra i odprowadzenie spalin.

Kiedy należy wymienić rozrząd?

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Czasami przeprowadzamy tą czynność po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów, w innych przypadkach – po 120 lub 150 tysiącach kilometrów. W nowych pojazdach ustalenie daty pierwszej i każdej kolejnej wymiany nie stanowi problemu, natomiast dla auta używanego nie zawsze ma się pewność co do prawdziwości danych książki serwisowej i historii napraw.

W przypadku aut z rynku wtórnego zalecana jest wizyta w warsztacie i wymiana rozrządu w możliwie najkrótszym czasie po nabyciu pojazdu używanego.

W niektórych modelach pojazdów istnieje możliwość oceny wizualnej paska lub łańcucha, jednak wiele aut ma tak mocno zabudowane te elementy, że konieczne jest podniesie auta lub wjechanie na kanał, aby sprawdzić ich stan techniczny.

Właśnie dlatego przeprowadzenie wymiany samodzielnie w warunkach garażowych bez odpowiednie sprzętu jest niemal niemożliwe.

Jakie elementy są wymieniane?

  • pasek lub łańcuch rozrządu,
  • uszczelki,
  • ramię napinacza,
  • rolka prowadząca i rolka napinacza
  • uszczelniacze wałka rozrządu

W niektórych przypadkach pasek rozrządu napędza pompę wody, więc przy jego wymianie należy również wymienić pompę wody.

Czas oczekiwania.

W serwisie BS Auto Franpol, na wykonanie usługi możesz poczekać w komfortowych warunkach. Polecamy naszą poczekalnię z dobrą kawą i herbatą, tematyczną prasą. Do dyspozycji mamy również profesjonalny stół bilardowy i wiele innych pozycji, które umilą często nie krótki czas oczekiwania na wydanie pojazdu po ukończeniu naprawy.

Jak wymiana rozrządu Wrocław? – to pamiętaj o BS Auto Franpol