Ta strona używa plików cookies dla celów statystycznych. Korzystanie ze strony bez zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Aby strona nie wykorzystywała plików cookies, należy zmienić ustawienia domyślne przeglądarki. Szczegóły w Polityce prywatności. Zamknij Zobacz więcej


Znajdź na stronie
Pogoda

Naprawa układu wydechowego

Naprawa układu wydechowego Wrocław? Dobry wybór, doskonała obsługa.

Naprawa układu wydechowego Wrocław

Profesjonalna naprawa układu wydechowego.

Uszkodzony, niesprawny układ wydechowy z reguły wpływa na nieprawidłową pracę silnika, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do jego zniszczenia. Układ wydechowy ma za zadanie odprowadzanie spalin z silnika, a także zmniejszenie hałasu generowanego przez silnik. To właśnie od silnika rozpoczyna się cały proces działania układu wydechowego. Mechanizm powoduje, że z cylindrów wydechowe gazy przedostają się do kolektora skąd transportowane są do katalizatora, a tam w wysokiej temperaturze zostają zredukowane. Następnie gazy trafiają do tłumika i po oczyszczeniu wyprowadzane są poza kabinę auta.

Główne powody usterek układu wydechowego

Konstrukcja jest w zdecydowanej większości wykonana ze stali, która wraz z upływem czasu oraz intensywnością eksploatacji pojazdu narażona jest na szkodliwe działanie korozji. Elementy mogą zacząć rdzewieć. Warto odpowiednio wcześnie interweniować, aby nie doprowadzić do nadmiernej korozji. Jednak najpopularniejszą usterką układu wydechowego jest zapchanie filtra cząstek stałych (DFP/FAP). Do takiego zapchania może dojść, gdy pojazd znajduje się w złym stanie technicznym albo użytkowane jest wyłącznie na krótkich trasach, przez co nie ma szans na tzw. „przepalenie”. Ponadto może dojść do pęknięcia kolektora wydechowego (pomimo, iż jest on z reguły wykonany z żeliwa), ponieważ narażony jest na oddziaływanie skrajnych temperatur (rozgrzewa się do wysokich a następnie stygnie – zimą nawet do ujemnych).

Naprawa układu wydechowego

W naszym warsztacie można skorzystać z usługi naprawy układu wydechowego, która obejmuje w pierwszej kolejności diagnostykę, a mianowicie sprawdzamy szczelność całego układu i lokalizujemy ewentualne uszkodzenia.

Ponadto w ramach naprawy wykonujemy następujące prace:

  • analizowanie stanu wieszaków elastycznych wraz z ewentualną ich wymianą;
  • spawanie miejscowo skorodowanych części;
  • uszczelnianie połączeń między elementami;
  • wymienianie uszkodzonych elementów.

Podczas naprawy stosujemy elementy oryginalne bądź najlepsze dostępne na rynku zamienniki, gdyż stosowanie ekonomicznych rozwiązań mogłoby przynieść krótkotrwały efekt.

Czas oczekiwania.

W serwisie BS Auto Franpol, na wykonanie usługi możesz poczekać w komfortowych warunkach. Polecamy naszą poczekalnię z dobrą kawą i herbatą, tematyczną prasą. Do dyspozycji mamy również profesjonalny stół bilardowy i wiele innych pozycji, które umilą często nie krótki czas oczekiwania na wydanie pojazdu po ukończeniu naprawy.

Jak naprawa układu wydechowego Wrocław? – to pamiętaj o BS Auto Franpol