Ta strona używa plików cookies dla celów statystycznych. Korzystanie ze strony bez zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Aby strona nie wykorzystywała plików cookies, należy zmienić ustawienia domyślne przeglądarki. Szczegóły w Polityce prywatności. Zamknij Zobacz więcej


Znajdź na stronie
Pogoda

Zaparowane szyby drżenie kierownicy przy hamowaniu opony letnie zimowe

Zaparowane szyby drżenie kierownicy przy hamowaniu opony letnie zimowe

Pewnie nie raz zastanawialiście się dlaczego macie w swoim samochodzie zaparowane szyby wiosną lub jesienią gdy w powietrzu jest więcej wilgoci. A przyczyna najczęściej jest prozaiczna, po prostu jest mocno zbrudzony filtr wewnętrzny kabiny który powinien być wymieniany wiosną przy kompletnej obsłudze klimatyzacji z ozonowaniem i odgrzybianiem wnętrza kabiny i jesienią już tylko przy ozonowaniu i odgrzybianiu.

Zaparowane szyby w samochodzie - przyczyny i przeciwdziałanie

Zaparowane szyby w samochodzie …

Artykuły BS Franpol

Czy opony letnie i zimowe mają sens?

 

 

 

 

Zastanawiasz się czy jest sens zakładać opony sezonowe czy może lepsze będą wielosezonowe. Odpowiedź nie jest jednoznaczna i wyboru musisz dokonać osobiście po analizie dotychczasowej i przyszłej eksploatacji pojazdu. I tak na przykład, jeśli jeździsz sporo bez znaczenia czy to lato czy zima, zdecydowanie polecam sezonowe o dobrych parametrach.

Zaparowane szyby drżenie kierownicy przy hamowaniu opony letnie zimowe

Gdy zaś samochód służy ci do przemieszczania się po Wrocławiu i to sporadycznie a gdy spadnie śnieg do do niego nie wsiadasz możesz wtedy zastanowić się nad zakupem opon wielosezonowych. Poza wyborem lato zima czy wielosezonowe opony zawsze należny pamiętać by były wyważone koła i właściwie napompowane. To ma bardzo istotne znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy i żywotności każdej opony. Zaparowane szyby drżenie kierownicy przy hamowaniu opony letnie zimowe. I tak trzeba ściśle się trzymać zalecanych przez producenta parametrów ciśnienia w ogumieniu. Jeśli ciśnienie będzie zbyt wysokie to droga hamowania wydłuży się a opona wytrze się po obwodzie na środku. Gdy zaś ciśnienie będzie zbyt niskie, podobnie jak wcześniej droga hamowania wydłuży się, samochód może nam myszkować a nawet w skrajnych przypadkach koziołkować a opona zetrze zewnętrzne bieżniki. Zawsze pomożemy ci dokonać właściwego zakupu zapraszamy do kontaktu.

Demontaż kratki w aucie ciężarowym

Demontaż kratki w aucie ciężarowym wykonujemy tą usługę od kilkunastu lat. Dziś już nie spotyka się kratek w aucie. A jeśli zechcesz to uporządkować zapraszamy.


Skontaktuj się z nami pod 601 774 155 lub 887 377 577;
Doradzimy w interesującej Cię kwestii oraz wspólnie ustalimy warunki współpracy.
Jeśli bardziej odpowiada Ci kontakt mailowy – wypełnij formularz kontaktowy
odpowiemy Tobie w ciągu 24 godzin.
Zaparowane szyby drżenie kierownicy przy hamowaniu opony letnie zimowe

Zapraszam oferujemy solidne i kompleksowe naprawy

Leszek Wiśniewski
właściciel