Ta strona używa plików cookies dla celów statystycznych. Korzystanie ze strony bez zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Aby strona nie wykorzystywała plików cookies, należy zmienić ustawienia domyślne przeglądarki. Szczegóły w Polityce prywatności. Zamknij Zobacz więcej


Znajdź na stronie
Pogoda

Naprawa układu hamulcowego

Naprawa hamulców Wrocław? Dobry wybór, doskonała skuteczność.

Naprawa hamulców Wrocław

Zużycie elementów układu hamulcowego to naturalny efekt normalnej eksploatacji pojazdu. Biorąc to pod uwagę, a także mając na względzie to jaką rolę odgrywa układ hamulcowy w bezpiecznym prowadzeniu samochodu, należy bacznie obserwować jego pracę i przy jakichkolwiek niepokojących objawach niezwłocznie oddać auto do specjalisty. Nasz warsztat oferuje usługi w zakresie diagnozy i naprawy układów hamulcowych. Naprawa hamulców Wrocław w BS Auto Franpol.

Najczęstsze usterki układu hamulcowego.

Uszkodzenia klocków hamulcowych, które odpowiadają za zatrzymywane się pojazdu. Stopień ich zużycia odpowiada za wydłużenie drogi hamowania . Do najczęstszych uszkodzeń tego elementu zaliczyć można zużycie powierzchni ciernej bądź przegrzanie się, do którego dochodzi z reguły w chwili blokowania się klocków w jarzmie hamulcowym lub w efekcie nieprawidłowego cofania się tłoczka hamulcowego.

Uszkodzenia tarcz hamulcowych, które współpracują z klockami hamulcowymi, umożliwiając zatrzymanie pojazdu. Do najczęściej pojawiających się uszkodzeń tego elementu zaliczane są rowki, pojawiające się na powierzchni. Powstają w wyniku zabrudzeń znajdujących się na ciernych okładzinach klocków. Równie częstym problemem jest korodowanie tarcz, co następuje jednak głównie w pojazdach rzadziej eksploatowanych. Zjawiskiem, jakie może jeszcze wystąpić w związku z nieprawidłowym użytkowaniem samochodu jest przegrzanie tarcz hamulcowych, powstaje na skutek zablokowania się klocków hamulcowych w jarzmie zacisku hamulca.

Blokowanie kół podczas gwałtownego hamowania – może wskazywać na niesprawny system ABS, odpowiedzialny za manewrowanie pojazdem podczas poślizgu. Z reguły przyczyną takiego stanu jest przegrzanie lub uszkodzenie bądź zanieczyszczenie czujników w aucie.

Uszkodzenia hamulca ręcznego – mogą objawiać się blokowaniem kół lub popiskiwaniem podczas hamowania. Z reguły stanowi to wynik nieprawidłowej eksploatacji pojazdu, ale może też świadczyć o słabej jakości zastosowanych komponentów.

Diagnostyka układu hamulcowego.

 • weryfikacji zewnętrznych elementów układu,
 • analizie wartości jałowego i rezerwowego skoku pedału hamulca,
 • ocenie poziomu zapowietrzenia obwodu hydraulicznego,
 • analizie szczelności obwodu hydraulicznego,
 • sprawdzeniu jakości oraz ilości płynu,
 • ocenie działania świateł hamowania,
 • zweryfikowaniu sprawności działania hamulca awaryjnego.

Nasi mechanicy podejmują się także diagnozowania stacjonarnego skuteczności działania hamulców poprzez pomiar sił hamowania. Ważne znaczenie ma także sprawdzenie działania hamulcowych układów przeciw-blokujących ABS.

Naprawa układów hamulcowych.

W wyniku przeprowadzonej diagnostyki możliwe jest znalezienie niesprawnych elementów, a w wielu przypadkach także określenie przyczyny tej niesprawności. W ramach naprawy układów hamulcowych podejmowane są takie czynności jak:

 • wymiana tarcz i klocków hamulcowych,
 • naprawa hamulca elektrycznego
 • naprawa pomp ABS
 • dorabianie przewodów hamulcowych sztywnych
 • wymiana cylinderków,
 • wymiana przewodów hamulcowych,
 • wymiana płynu hamulcowego,
 • wymiana szczęk i bębnów,
 • wymiana linek hamulca postojowego

Postępujemy zgodnie z zaleceniami producentów w zakresie wymiany części narażonych na eksploatację, chyba że element został uszkodzony przed terminem przewidywanej przez producenta wymiany. W takiej sytuacji wprowadzamy do pojazdu nowe, sprawne części, w większości dostępne od ręki lub na zamówienie.

Oferujemy również sprzedaż elementów układu hamulcowego i wielu innych części w naszym sklepie prowadzonym na Allegro.

W BS Auto Franpol przeprowadzana jest również diagnostyka oraz naprawa nowoczesnych układów hamulcowych, uwzględniająca także działania w zakresie elektrycznych hamulców postojowych. Ponadto doradzimy jak uniknąć awarii, wynikających z nieprawidłowej eksploatacji pojazdu.

Czas oczekiwania.

W serwisie BS Auto Franpol, na wykonanie usługi możesz poczekać w komfortowych warunkach. Polecamy naszą poczekalnię z dobrą kawą i herbatą, tematyczną prasą. Do dyspozycji mamy również profesjonalny stół bilardowy i wiele innych pozycji, które umilą często nie krótki czas oczekiwania na wydanie pojazdu po ukończeniu naprawy.

Jak naprawa hamulców Wrocław? – to pamiętaj o BS Auto Franpol