Ta strona używa plików cookies dla celów statystycznych. Korzystanie ze strony bez zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Aby strona nie wykorzystywała plików cookies, należy zmienić ustawienia domyślne przeglądarki. Szczegóły w Polityce prywatności. Zamknij Zobacz więcej


Znajdź na stronie
Pogoda

Naprawa układu paliwowego

Naprawa układu paliwowego Wrocław? Dobry wybór, doskonała obsługa.

Naprawa układu paliwowego Wrocław

Układ paliwowy samochodu.

O możliwości płynnej jazdy samochodem decyduje poprawna praca całego układu paliwowego, który odpowiedzialny jest za dostarczanie paliwa niezbędnego do wytworzenia mieszanki paliwowo-powietrznej. Na cały mechanizm składa się szereg elementów, do których należą między innymi listwy ciśnieniowe, przewody paliwowe, pompy, filtry, zbiornik paliwa, regulatory ciśnienia paliwa oraz wtryskiwacze. To one odgrywają szczególną rolę w całej konstrukcji, zapewniające podawanie odpowiedniej dawki paliwa pod odpowiednim ciśnieniem do komory spalania, a także gwarantują zapewnienie odpowiedniego rozpylenia paliwa.

Najczęstsze objawy uszkodzenia układu paliwowego

 • brak pracy silnika;
 • gaśnięcie silnika;
 • szarpanie podczas przyspieszenia;
 • trudności z zapłonem przy dużej wilgotności na zewnątrz;
 • okopcona rura wydechowa;
 • wzrost zużycia paliwa;
 • problemy z przyspieszaniem i spadki mocy podczas jazdy.

Naprawa układu paliwowego

Nasze prace obejmują w pierwszej kolejności działania diagnostyczne. Z doświadczenia wiemy, że bardzo często powodem awarii tego układu są zanieczyszczenia, ponieważ wszystkie elementy mechanizmu są narażone na zabrudzenia, korozje, a także zapchanie filtrów. Często usterkom ulegają najbardziej skomplikowane części, a mianowicie wtryskiwacze. Jeżeli dostrzegamy uszkodzenia w konstrukcji wtryskiwaczy przeprowadzamy ich wymianę, wymieniamy także filtr paliwa i zajmujemy się przeczyszczeniem przewodów. W ramach diagnostyki i naprawy weryfikujemy również zbiornik paliwa. Oceniamy czy nie zalegają w nim zanieczyszczenia.

Jak dbać o układ paliwowy?

 • Warto wybierać sprawdzone stacje i na nich tankować paliwo, co ogranicza ryzyko wprowadzenia do układu niepewnych a może nawet niebezpiecznych płynów eksploatacyjnych.
 • Dobrą praktyką jest regularne wymienianie filtrów paliwa.
 • Powinno unikać się jazdy na rezerwie.
 • Wymieniając wtryskiwacze należy przeprowadzić wymianę wszystkich.

Czas oczekiwania.

W serwisie BS Auto Franpol, na wykonanie usługi możesz poczekać w komfortowych warunkach. Polecamy naszą poczekalnię z dobrą kawą i herbatą, tematyczną prasą. Do dyspozycji mamy również profesjonalny stół bilardowy i wiele innych pozycji, które umilą często nie krótki czas oczekiwania na wydanie pojazdu po ukończeniu naprawy.

Jak naprawa układu paliwowego Wrocław? – to pamiętaj o BS Auto Franpol