Ta strona używa plików cookies dla celów statystycznych. Korzystanie ze strony bez zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Aby strona nie wykorzystywała plików cookies, należy zmienić ustawienia domyślne przeglądarki. Szczegóły w Polityce prywatności. Zamknij Zobacz więcej


Znajdź na stronie
Pogoda

Zbieżność – geometria 3D

Zbieżność – geometria 3D Wrocław? Dobry wybór, doskonała obsługa.

Zbieżność - geometria 3D Wrocław

Profesjonalne ustawianie zbieżności.

Na komfort oraz bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu istotny wpływ ma geometria zawieszenia. Gdy w trakcie jazdy auto zaczyna „ściągać” na prawo lub lewo, gdy pojazd zaczyna „myszkować” po jezdni, gdy kierowca musi mocno kontrować kierownicą, aby utrzymać właściwy kierunek jazdy, wtedy prawdopodobnie pojazd ma rozregulowaną geometrię kół. Bez prawidłowej ich zbieżności jazda samochodem staje się prawdziwą męką, a także stwarza zagrożenie w ruchu drogowym.

Czym jest geometria kół?

W sytuacji, gdy geometria jest prawidłowa koła są odpowiednio ustawione względem nawierzchni oraz zawieszenia.Wobec tego pod pojęciem tym kryje się określenie kilku ustawień, które należy kontrolować regularnie oraz w razie konieczności korygować, ponieważ w wyniku zwykłej eksploatacji auta ulegają one rozregulowaniu. Dzieje się tak z powodu zużycia niektórych podzespołów układu kierowniczego oraz zawieszenia.

Najważniejsze parametry ustawienia kół:

  • zbieżność – jest to wartość określająca położenie kół przednich bądź tylnych względem siebie. O zbieżności dodatniej mówi się, kiedy koła skierowane są do wewnątrz, zaś z ujemną mamy do czynienia – gdy skierowane są na zewnątrz.
  • kąt pochylenia/nachylenia – określa się tym terminem kąt zawarty między pionem a płaszczyzną koła.
  • kąt pochylenia sworznia zwrotnicy – oznacza kąt zawarty między sworzniem zwrotnicy a prostą pionową koła. Warto mieć na uwadze, że w nowszych pojazdach występują sworznie kuliste, zastępujące sworznie zwrotnicy. W takim układzie dokonuje się pomiaru linii przebiegającej przez oś obrotu tych sworzni w czasie skrętu.
  • kąt wyprzedzenia osi sworznia – określa on kąt zawarty pomiędzy osią sworznia zwrotnicy a prostą linią koła, patrząc z boku na obiekt.

Kontrola geometrii kół

Utrata prawidłowych parametrów wymaga skorygowania, co dokonuje się podczas rutynowej kontroli w warsztacie samochodowym. Takie prace obejmują montaż aparatury pomiarowej na kołach oraz skontrolowanie ustawień. Następnie mechanik poprzez luzowanie połączeń i sterowanie drążkami kierowniczymi – przy jednoczesnym monitowaniu efektów zmian – ustawia prawidłowe parametry.

Czas oczekiwania.

W serwisie BS Auto Franpol, na wykonanie usługi możesz poczekać w komfortowych warunkach. Polecamy naszą poczekalnię z dobrą kawą i herbatą, tematyczną prasą. Do dyspozycji mamy również profesjonalny stół bilardowy i wiele innych pozycji, które umilą często nie krótki czas oczekiwania na wydanie pojazdu po ukończeniu naprawy.

Jak zbieżność – geometria 3D Wrocław? – to pamiętaj o BS Auto Franpol