Ta strona używa plików cookies dla celów statystycznych. Korzystanie ze strony bez zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Aby strona nie wykorzystywała plików cookies, należy zmienić ustawienia domyślne przeglądarki. Szczegóły w Polityce prywatności. Zamknij Zobacz więcej


Znajdź na stronie
Licznik odwiedzin

Wymiana amortyzatora w BS Franpol


Wymiana amortyzatora Wrocław? Dobry wybór, doskonała obsługa.

Wymiana amortyzatora Wrocław

Na bezpieczeństwo czynne pojazdu w dużej mierze wpływ ma sprawność amortyzatora. To właśnie ta część w aucie odpowiada za zachowanie odpowiedniego kontaktu koła z jezdnią (lub inną nawierzchnią) w każdej sytuacji. Decyduje on nie tylko o przyczepności w momencie skręcenia, ale również – a może przede wszystkim – w trakcie hamowania. Jego szczególna rola jest bardzo dobrze widoczna w autach z systemem ABS podczas przemieszczania się po nierównej nawierzchni. W przypadku niesprawnego amortyzatora koła mogą tracić przyczepność.

Jakie są najczęstsze objawy niesprawności amortyzatora?

Z reguły amortyzatory są sprawdzane podczas corocznego, obowiązkowego dla wszystkich pojazdów przeglądu. O ich stan można zapytać także przy wymianie opon na zimowe lub letnie. Jednak do uszkodzenia może dojść podczas zwykłej, codziennej eksploatacji. Objawami, świadczącymi o niesprawności amortyzatora są między innymi:

  • częste aktywacje systemu ABS przy hamowaniu;
  • zbyt intensywne (długie, głębokie) bujanie nadwozia w trakcie pokonywania wyboistej nawierzchni lub większej wyrwy w drodze;
  • zbyt długa droga hamowania pomimo pewności co do sprawnego układu hamulcowego;
  • charakterystyczny odgłos stukania przy pokonywaniu nierówności terenu;
  • nietypowe zużycie ogumienia.

Wymiana amortyzatora w BS Franpol.

Dla zagwarantowania zarówno komfortu jazdy, jak i bezpieczeństwa wymiana amortyzatora powinna być przeprowadzona prawidłowo i dokładnie. Właśnie dlatego warto oddać w tym celu auto do serwisu samochodowego. W naszym serwisie należącym do sieci warsztatów Bosch Car Service przeprowadzane są wymiany amortyzatorów w sposób profesjonalny. Pierwszym etapem jest demontaż koła, a następnie odkręcone zostaje mocowanie amortyzatora przy zwrotnicy. Kolejnym krokiem jest odkręcenie górnego mocowania kolumny MacPhersona, po czym demontowane są poduszki mocujące i łożyska.

W następnej fazie nałożone zostają sprężyny na nowy amortyzator. Na tym etapie można zamontować poduszki mocujące łożyska oraz zamontować amortyzator do zwrotnicy. Ostatnią czynnością jest ustawienie geometrii zawieszenia.

Czas oczekiwania.

W serwisie BS Franpol, na wykonanie usługi możesz poczekać w komfortowych warunkach. Polecamy naszą poczekalnię z dobrą kawą i herbatą, tematyczną prasą. Do dyspozycji mamy również profesjonalny stół bilardowy i wiele innych pozycji, które umilą często nie krótki czas oczekiwania na wydanie pojazdu po ukończeniu naprawy.

Jak wymiana amortyzatora Wrocław? – to pamiętaj o BS Franpol