Ta strona używa plików cookies dla celów statystycznych. Korzystanie ze strony bez zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Aby strona nie wykorzystywała plików cookies, należy zmienić ustawienia domyślne przeglądarki. Szczegóły w Polityce prywatności. Zamknij Zobacz więcej

Uwaga na… olej!

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów wydaje Ci się procesem prostym? Wykonujesz ją samodzielnie? Uważaj! Prawda na temat wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów jest trochę bardziej skomplikowana…

Większość kierowców wymienia olej w tzw. statyczny sposób. Nie wykorzystuje przy tym żadnych dodatkowych przyrządów: spuszcza olej ze skrzyni (korkami spustowymi) i, po zdjęciu filtra oleju, pozwala na swobodny wyciek płynu.

Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że tą metodą udaje się pozbyć zaledwie ok. 40-50% starego oleju, którego brak uzupełniają następnie nowym płynem. Taki zabieg w niewielkim stopniu poprawia właściwości oleju i naraża skrzynię biegów na szybsze niszczenie.

Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów i na wymianę oleju w automatycznej skrzyni biegów jechać do warsztatu samochodowego Franpol. Nasza firma posiada osiemnastoletnie doświadczenie, dzięki któremu wszystkie zabiegi związane z Twoim autem wykonujemy sprawnie, dokładnie, nie narażając Cię na dodatkowe koszty i wysokie ceny.

Przekonaj się sam! Zadzwoń do nas pod numer (71) 735 85 85 lub skontaktuj się z nami za pomocą specjalnego formularza.