Ta strona używa plików cookies dla celów statystycznych. Korzystanie ze strony bez zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Aby strona nie wykorzystywała plików cookies, należy zmienić ustawienia domyślne przeglądarki. Szczegóły w Polityce prywatności. Zamknij Zobacz więcej


Znajdź na stronie
Licznik odwiedzin

Naprawa hamulców w BS Franpol


Naprawa hamulców Wrocław? Dobry wybór, doskonała obsługa.

Naprawa hamulców Wrocław

Zużycie elementów układu hamulcowego to naturalny efekt normalnej eksploatacji pojazdu. Biorąc to pod uwagę, a także mając na względzie to jaką rolę odgrywa układ hamulcowy w bezpiecznym prowadzeniu samochodu, należy bacznie obserwować jego pracę i przy jakichkolwiek niepokojących objawach niezwłocznie oddać auto do specjalisty. Nasz warsztat oferuje usługi w zakresie diagnozy i naprawy układów hamulcowych. Naprawa hamulców Wrocław w BS Franpol.

Najczęstsze usterki układu hamulcowego.

Uszkodzenia klocków hamulcowych, które odpowiadają za zatrzymywane się pojazdu. Stopień ich zużycia odpowiada za wydłużenie drogi hamowania . Do najczęstszych uszkodzeń tego elementu zaliczyć można zużycie powierzchni ciernej bądź przegrzanie się, do którego dochodzi z reguły w chwili blokowania się klocków w jarzmie hamulcowym lub w efekcie nieprawidłowego cofania się tłoczka hamulcowego.

Uszkodzenia tarcz hamulcowych, które współpracują z klockami hamulcowymi, umożliwiając zatrzymanie pojazdu. Do najczęściej pojawiających się uszkodzeń tego elementu zaliczane są rowki, pojawiające się na powierzchni. Powstają w wyniku zabrudzeń znajdujących się na ciernych okładzinach klocków. Równie częstym problemem jest korodowanie tarcz, co następuje jednak głównie w pojazdach rzadziej eksploatowanych. Zjawiskiem, jakie może jeszcze wystąpić w związku z nieprawidłowym użytkowaniem samochodu jest przegrzanie tarcz hamulcowych, powstaje na skutek zablokowania się klocków hamulcowych w jarzmie zacisku hamulca.

Blokowanie kół podczas gwałtownego hamowania – może wskazywać na niesprawny system ABS, odpowiedzialny za manewrowanie pojazdem podczas poślizgu. Z reguły przyczyną takiego stanu jest przegrzanie lub uszkodzenie bądź zanieczyszczenie czujników w aucie.

Uszkodzenia hamulca ręcznego – mogą objawiać się blokowaniem kół lub popiskiwaniem podczas hamowania. Z reguły stanowi to wynik nieprawidłowej eksploatacji pojazdu, ale może też świadczyć o słabej jakości zastosowanych komponentów.

Diagnostyka układu hamulcowego.

 • weryfikacji zewnętrznych elementów układu,
 • analizie wartości jałowego i rezerwowego skoku pedału hamulca,
 • ocenie poziomu zapowietrzenia obwodu hydraulicznego,
 • analizie szczelności obwodu hydraulicznego,
 • sprawdzeniu jakości oraz ilości płynu,
 • ocenie działania świateł hamowania,
 • zweryfikowaniu sprawności działania hamulca awaryjnego.

Nasi mechanicy podejmują się także diagnozowania stacjonarnego skuteczności działania hamulców poprzez pomiar sił hamowania. Ważne znaczenie ma także sprawdzenie działania hamulcowych układów przeciw-blokujących ABS.

Naprawa układów hamulcowych.

W wyniku przeprowadzonej diagnostyki możliwe jest znalezienie niesprawnych elementów, a w wielu przypadkach także określenie przyczyny tej niesprawności. W ramach naprawy układów hamulcowych podejmowane są takie czynności jak:

 • wymiana tarcz i klocków,
 • toczenie tarcz,
 • wymiana cylinderków,
 • wymiana przewodów hamulcowych,
 • wymiana płynu hamulcowego,
 • wymiana szczęk i bębnów,
 • wymiana linek hamulca postojowego

Postępujemy zgodnie z zaleceniami producentów w zakresie wymiany części narażonych na eksploatację, chyba że element został uszkodzony przed terminem przewidywanej przez producenta wymiany. W takiej sytuacji wprowadzamy do pojazdu nowe, sprawne części, w większości dostępne od ręki lub na zamówienie.

Oferujemy również sprzedaż elementów układu hamulcowego i wielu innych części w naszym sklepie prowadzonym na Allegro.

W BS Franpol przeprowadzana jest również diagnostyka oraz naprawa nowoczesnych układów hamulcowych, uwzględniająca także działania w zakresie elektrycznych hamulców postojowych. Ponadto doradzimy jak uniknąć awarii, wynikających z nieprawidłowej eksploatacji pojazdu.

Czas oczekiwania.

W serwisie BS Franpol, na wykonanie usługi możesz poczekać w komfortowych warunkach. Polecamy naszą poczekalnię z dobrą kawą i herbatą, tematyczną prasą. Do dyspozycji mamy również profesjonalny stół bilardowy i wiele innych pozycji, które umilą często nie krótki czas oczekiwania na wydanie pojazdu po ukończeniu naprawy.

Jak naprawa hamulców Wrocław? – to pamiętaj o BS Franpol