Ta strona używa plików cookies dla celów statystycznych. Korzystanie ze strony bez zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Aby strona nie wykorzystywała plików cookies, należy zmienić ustawienia domyślne przeglądarki. Szczegóły w Polityce prywatności. Zamknij Zobacz więcej

Które z mitów na temat wymiany oleju mogą zaszkodzić Twojemu samochodowi?

Prawidłowo dobrany (ze względu na parametry) olej pomaga obniżyć tarcie, odprowadza ciepło, uszczelnia i utrzymuje silnik w czystości, a także chroni go przed korozją i nadmiernym zużyciem poszczególnych elementów. Jednym słowem: jest gwarancją dłuższego, komfortowego funkcjonowania Twojego samochodu.

Wymianie oleju towarzyszy jednak wiele mitów, które bardzo negatywnie wpływają na pracę samochodu.

Wiele kierowców jest jednak przekonanych, że olej powinno się wymieniać, gdy… uzyskuje on ciemny kolor. W efekcie na wymianę oleju zgłaszają się oni zbyt późno lub za wcześnie.

W pierwszym przypadku płyn nie uzyskuje odpowiednich właściwości smarnych – a to powoduje, że nie impregnuje on należycie silnika. W drugim, prowadzi do zanieczyszczenia filtrów i zmniejszenia ciśnienia oleju – konsekwencją takiego wypadku może być wytopienie panewek, a także zatarcie tłoków i pierścieni w silniku.

Ochroń swój silnik przed niepotrzebnymi uszkodzeniami! We wrocławskim zakładzie Auto Franpol pomożemy Ci dobrać olej najlepszy do potrzeb Twojego samochodu, wymienimy także filtry i doradzimy jak często powtarzać ten zabieg.

Sprawdź nasze usługi lub zadzwoń do nas pod numer: 601 774 155.