Ta strona używa plików cookies dla celów statystycznych. Korzystanie ze strony bez zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Aby strona nie wykorzystywała plików cookies, należy zmienić ustawienia domyślne przeglądarki. Szczegóły w Polityce prywatności. Zamknij Zobacz więcej

Opony sprzedaż zmiana wymiana przechowywanie hotel wyważanie bez przelotowych

Opony sprzedaż zmiana wymiana przechowywanie hotel wyważanie bez przelotowych

 Z oponami jest jak z butami. Jeśli ktoś się uprze, może przez cały rok chodzić w tych samych, ale komfort i wygoda pozostawiają wówczas wiele do życzenia. Podobnie sytuacja wygląda z ogumieniem w samochodzie. Wymiana przechowywanie opon wyważanie bez przelotowych Znalezione obrazy dla zapytania opony foto

Większość obecnie produkowanych opon jest przeznaczona tylko na określony sezon. Opony zimowe przystosowane są do niskich temperatur. W lecie, gdy temp. asfaltu sięga 30, a nawet 40 st.C, taka opona zużywa się bardzo szybko, więc na następny sezon na pewno nie będzie się nadawać.

Ponadto wydłuża się droga hamowania i pogarsza jakość prowadzenia samochodu, gdyż opona jest zbyt miękka. Ponadto „zimówka” hałasuje bardziej niż letnia.

Sprzedaż zmiana wymiana przechowywanie opon wyważanie bez przelotowych

Opony zimowe należy zmienić, jeśli średnia dobowa temperatura jest wyższa niż 7 st.C. Natomiast w przypadku twardszych, letnich opon nisko profilowych warto poczekać z wymianą, aż temperatury będą wynosić około 10 st.C.

Wymiana opon powinna być poprzedzona oględzinami ich stanu. Jeśli głębokość bieżnika wynosi poniżej 2 mm, nie warto ich zakładać, gdyż na pewno nie uda się przejeździć całego sezonu. Również pęknięcia i wybrzuszenia dyskwalifikują ogumienie z dalszej eksploatacji. Wymiana opon jest też okazją do sprawdzenia wyważenia, nawet jeśli przekładamy całe koła. Wymiana przechowywanie opon wyważanie bez przelotowych

Od jakości opony zależy, czy będzie ona w stanie przenieść wszystkie obciążenia.

Powierzchnia styku opony z nawierzchnią drogi jest wielkości kartki pocztowej. To bardzo mało, biorąc pod uwagę działające siły. Zatem, aby opona zapewniała odpowiednią przyczepność, musi być wysokiej jakości.

Nawet najlepszy układ napędowy i zawieszenie uzbrojone w ESP nie uchroni przed wypadkiem, jeśli ostatnie ogniwo, czyli opony, będzie kiepskie. Wymiana przechowywanie opon wyważanie bez przelotowych Znalezione obrazy dla zapytania opony foto

Na rynku jest duży wybór ogumienia i każdy powinien znaleźć opony odpowiadające swoim możliwościom finansowym. Najlepiej od razu kupić komplet takich samych opon, bo wtedy auto będzie się właściwie zachowywało na drodze. Zakup opon bieżnikowanych nie jest dobrym rozwiązaniem. Ich trwałość jest niższa niż nowych, trudniej je wyważyć.

Opony sprzedaż zmiana wymiana przechowywanie hotel wyważanie bez przelotowych 717358585

Istotne jest właściwe ciśnienie powietrza w oponie. Gdy jest ono zbyt wysokie, środkowy pas bieżnika szybko ulega wytarciu. Opona przepompowana staje się twarda, co zmniejsza komfort jazdy i wpływa na zużycie elementów zawieszenia. Gdy w ogumieniu ciśnienie jest za niskie, opona styka się z nawierzchnią tylko zewnętrzną stroną bieżnika, która niszczy się w przyspieszonym tempie.

Do tego dochodzi niestabilność auta podczas jazdy na wprost oraz opóźnienie reakcji na ruchy kierownicą. Nie bez znaczenia jest też wzrost zużycia paliwa – opona niedopompowana w 20 proc. powoduje zmniejszenie o 20 proc. ilości kilometrów przejechanych przy wykorzystaniu tej samej ilości paliwa.

Wymiana przechowywanie opon wyważanie bez przelotowych Znalezione obrazy dla zapytania opony foto

Jak przedłużyć żywotność opony?

– dbać o prawidłowe ciśnienie w oponach

– nie ruszać ani nie hamować zbyt gwałtownie

– nie pokonywać zakrętów ze zbyt dużą prędkością powodującą częściową utratę przyczepności

– nie przeładowywać pojazdu

– ostrożnie najeżdżać na krawężniki

– dbać o właściwą geometrię zawieszenia

Opony sprzedaż zmiana wymiana przechowywanie hotel wyważanie bez przelotowych 717358585

 

1261182851_by_cyruss_500

źródło: http://www.motofakty.pl/artykul/opony_na_wiosne.html