Ta strona używa plików cookies dla celów statystycznych. Korzystanie ze strony bez zmian ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Aby strona nie wykorzystywała plików cookies, należy zmienić ustawienia domyślne przeglądarki. Szczegóły w Polityce prywatności. Zamknij Zobacz więcej

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Czy po okresie intensywnej jazdy samochodem

pogarsza się praca skrzyni biegów?

Twój samochód szarpie podczas

zatrzymywania lub parkowania?

A może biegi nie chcą wchodzić lub ich zmianie

towarzyszy nieprzyjemny zgrzyt?Zazwyczaj przyczyną podobnych problemów ze skrzynią biegów jest jej zabrudzenie i zużycie. Rozwiązaniem jest regularny przegląd, włącznie z serwisem skrzyni biegów, który gwarantuje długie i bezawaryjne użytkowanie samochodu.


Dynamiczna wymiana oleju :  od 445,- zł

Odczyt błędów: 60,- zł

Środek chemiczny (2x): 2x 70,- zł 

(rekomendowane są 2 takie środki)

Jeden środek chemiczny do starego oleju, ułatwia usuwanie osadów.

Drugi środek chemiczny do nowego oleju, neutralizuje pierwszy środek, zepwnia płynne przełączanie biegów i zapewnia uszczelnienie.

 Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

=

Twoje korzyści:

 

 

Płynna zamiana biegów i komfort jazdy

 

 

Ochrona przed zużyciem

 

 

 

 

Właściwe działanie przez dłuższy czas

 

 

 

Obniżenie kosztów eksploatacji

 

 

 

Obniżenie kosztów paliwa

 

 


 

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Znalezione obrazy dla zapytania dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

Kiedy wymienić olej w skrzyni biegów?

Zarówno w skrzyni manualnej jak również automatycznej powinniśmy wiedzieć, iż producent wskazuje, po jakim czasie należy wymienić olej w skrzyni biegów. Nie mylić z olejem silnikowym! Często we wspomnianych wskazówkach producenta możemy przeczytać o wymianie oleju co 80-120 tysięcy kilometrów jak również, że oleju w skrzyni biegów nie trzeba wymieniać, ponieważ zachowuje on swoje właściwości przez cały okres eksploatacji. Nic bardziej mylnego!

Pojazd fabrycznie średnio ma przewidziany 7-letni żywot, więc olej w skrzyni biegów wymieniamy co 80-120 tysięcy kilometrów lub po 7 latach. Następnego roku według producenta taki samochód powinien trafić na złom. Dlatego do tego czasu możemy zignorować wymianę oleju przekładniowego, jeżeli oczywiście nic się nie dzieje podczas pracy naszej skrzyni.

Aby wymieć olej, możemy wykorzystać moment, kiedy wymieniamy sprzęgło w naszym samochodzie. Wtedy, za niewielką dopłatą, od razu jest opcja wymiany oleju przekładniowego w skrzyni biegów. Podczas wymiany sprzęgła (tarcza, docisk, wysprzęglik) rozebrane zostają półosie i wymieniane uszczelniacze. Podczas tej wymiany zawsze ubędzie trochę wspomnianego oleju, którego brak i tak będzie trzeba uzupełnić, więc lepiej zlecić całkowitą jego wymianę. Poprzez korek spustowy, który ma w sobie magnes przyciągający opiłki wytwarzane podczas pracy kół zębatych powodujemy ujście dla oleju. Oczyszczamy korek z opiłków, a następnie uzupełniamy skrzynię nowym i zawsze dobranym według katalogu olejem przekładniowym.

Wszystkie powyższe wskazówki oraz zalecenia dotyczą skrzyni manualnej.
Skrzynia automatyczna wymaga większych umiejętności mechaników i jest realizowana sposobem „przepychania” starego oleju nowym. Wymianę oleju w automacie należy zlecić serwisowi zajmującemu się specjalistycznie automatami. Należy pamiętać, że w automatycznej skrzyni wymienia się tylko około 40 proc. oleju, jaki znajduje się w skrzyni, ponieważ reszta pozostaje w środku.

Źródło: 
https://sprzedajemy.pl/poradnik/czy-wymieniac-olej-w-skrzyni-biegow-jak-czesto-6bea9f-art1087